Iskolarendszerű felnőttek oktatás

Frissítve: 2021.03.04

GAZDÁLKODÁS ÉS MENEDZSMENT ÁGAZAT

Iskolarendszerű felnőttek oktatás

Felnőttként is lehetőség van két szakma és egy szakképesítés ingyenes megszerzésére. A kellő rugalmasság biztosítása érdekében a szakmai oktatás a felnőttek esetében általában esti képzés formájában, csökkentett időtartamban történik. A képzési idő – a hasonló munkakörben megszerzett szakmai tudás figyelembevételével – akár negyedére is csökkenhet. Amennyiben a képzésben részt vevő az adott területen dolgozik, az őt foglalkoztató vállalat is részt vehet a képzésben duális partnerként.

Tudnivaló: A szakmai oktatásba, szakmai képzésbe való belépésre bármilyen életkorban lehetőség van. Aki 25. életévét még nem töltötte be, akár a második szakmát is tanulói jogviszonyban szerezheti meg. A 25 év felettiek szakmai oktatása felnőttképzési jogviszonyban történik.

VÁLLALKOZÁSI ÜGYVITELI ÜGYINTÉZŐ

PÉNZÜGYI-SZÁMVITELI ÜGYINTÉZŐ

Szakma azonosítószám:  5 0411 09 02 Szakma azonosítószám:  5 0411 09 01

Képzés hossza:  előzetes szakmai végzettségek és tudásbeszámítástól függően akár 1,5 év-1 év időtartam. Bemeneti követelmények: érettségi bizonyítvány

A szakképzettséggel rendelkező alkalmas a vállalkozás ügyviteli feladatainak végrehajtására, közreműködik a számviteli és pénzügyi feladatainak ellátásában, közreműködik a mikro-, kis- és középvállalkozások számviteli és pénzügyi feladatainak ellátásában, egyes részfeladatokat önállóan lát el. Kapcsolatot tart a munkatársakkal, ügyfelekkel, illetve rendezvényeket, megbeszéléseket szervez.

Képzés hossza:  előzetes szakmai végzettségek és tudásbeszámítástól függően akár 1,5 év-1 év időtartam.  Bemeneti követelmények: érettségi bizonyítvány

A pénzügyi-számviteli ügyintéző a gazdálkodó szervezetek gazdasági tevékenységével összefüggő rész feladatait önállóan végzi: könyvelési feladatokat lát el, számítógépes programokat használ, nyilvántartások vezetésében vesz részt, közreműködik egyes pénzügyi műveletek előkészítésében és lebonyolításában.