Iskolarendszerű felnőttek oktatás

Frissítve: 2021.03.04

SZOCIÁLIS ÁGAZAT

Iskolarendszerű felnőttek oktatás

Felnőttként is lehetőség van két szakma és egy szakképesítés ingyenes megszerzésére. A kellő rugalmasság biztosítása érdekében a szakmai oktatás a felnőttek esetében általában esti képzés formájában, csökkentett időtartamban történik. A képzési idő – a hasonló munkakörben megszerzett szakmai tudás figyelembevételével – akár negyedére is csökkenhet. Amennyiben a képzésben részt vevő az adott területen dolgozik, az őt foglalkoztató vállalat is részt vehet a képzésben duális partnerként.

Tudnivaló: A szakmai oktatásba, szakmai képzésbe való belépésre bármilyen életkorban lehetőség van. Aki 25. életévét még nem töltötte be, akár a második szakmát is tanulói jogviszonyban szerezheti meg. A 25 év felettiek szakmai oktatása felnőttképzési jogviszonyban történik.

KISGYERMEKGONDOZÓ-, NEVELŐ

SZOCIÁLIS ÁPOLÓ ÉS GONDOZÓ

Szakma azonosítószáma: 5 0922 22 02 Szakma azonosítószáma: 4 0923 22 03

Képzés hossza:  előzetes szakmai végzettségek és tudásbeszámítástól függően akár 1,5 év-1 év időtartam.  Bemeneti követelmények: érettségi bizonyítvány

A kisgyermekgondozó, -nevelő feladata elsősorban a gyermekek napközbeni ellátási formáiban (bölcsőde, mini bölcsőde, családi bölcsőde, munkahelyi bölcsőde, alternatív napközbeni ellátás, napközbeni gyermekfelügyelet) és egyéb gyermekjóléti és gyermekvédelmi területen a 0-3 éves korú gyermekek nevelése, gondozása.

Képzés hossza:  előzetes szakmai végzettségek és tudásbeszámítástól függően akár 1,5 év-1 év időtartam. Bemeneti követelmények: alapfokú iskolai végzettség

A szociális ápoló és gondozó bentlakást vagy nappali ellátást biztosító szociális intézményekben, illetve az ellátást igénylő otthoni környezetében, gondozói munkakörben végzi tevékenységét. Életkoruk, egészségi, mentális vagy fizikai állapotuk miatt segítségre szoruló (idősek, fogyatékosok, pszichiátriai betegek, szenvedélybetegek, hajléktalansággal küzdő) személyeket ápol és gondoz.