Nemzetközi kapcsolataink

Francia Kapcsolataink

Hugo, Baudelaire, Appolinaire és Prévert csodálatos nyelvét nálunk második idegen nyelvként lehet tanulni.

Aki egyszer rászánja magát, hogy nálunk a franciát tanulja, annak minden lehetőség kínálkozik, hogy azt eredményesen elsajátítsa.

Diákjaink rendszeresen eredményes közép és emelt szintű érettségi vizsgát tesznek, illetve középfokú nyelvvizsgákat, sőt gazdasági szakmai anyaggal bővített nyelvvizsgákat is eredményesen zárnak.

A nyelvtanuláshoz nem csupán az iskolában történő tanóra ad lehetőséget, hanem színes a választék a francia nyelv, civilizáció és kultúra megismeréséhez.

Ilyen például a „La poésie et chanson française sans frontiėres”, vagy is „ A francia vers és dal határok nélkül” című verseny, ahol a diákjaink szinte csak dobogós helyeket nyernek el.

Ugyan csak óriási lehetőség a nyelvtanuláshoz és a francia civilizáció megismeréséhez a már 18 éve létező testvériskolai kapcsolatunk.

testvériskolánk, a LycéeSchattenmann

Az iskola Franciaország keleti részén, Elzászban található, egy kis faluban, amit Bouxwillernek hívnak.

Bouxwiller favázas házai

A francia diákok fogadásával Magyarországon, illetve a viszontlátogatással Elzászba, annak mesés rejtelmeinek felfedezésével nem csupán a nyelvtanulás a cél, hanem a legkülönbözőbb dolgokkal való ismerkedés és természetesen, a feledhetetlen élmény.

egy kis elzászi népmulatság is belefér

a francia konyha kulissza titkai és a végeredmény

Természetesen Párizs sem maradhat ki az ismereteinkből.

az „Öreg Hölgy” társaságában, és amikor a Montparnasse-ról csodáljuk a fények városát

a Louvre-ban és egy kis nyújtózkodás a kertjében

Ezen gyönyörű ország természeti csodáit sem szabad kihagyni, így hát nem csak a nyelv meghódításával próbálkozunk, hanem Európa csúcsával, a Mont Blanc-nal is.

igaz, hogy itt fent nehéz levegőhöz jutni, de együtt ez sem jelenthet gondot

Hideg után mindig jönnie kell egy kis melegnek is. Ilyen a 10 napos kirándulásunk a Côte d’Azurre. Francia Riviéra: tenger, napsütés, pálmafák és a francia nyelv! Teljes felüdülés tanulással egybekötve.

a kristálytiszta tenger, a hangulatos provence-i kis városok

és Nizza feledhetetlen hullámai

Ezen kívül Svájc francia tartományaival is ismerkedünk. A már szinte éneklő svájci francia beszéd mellett, kihasználjuk az ország lenyűgöző tájait és csodálatos túra útvonalait.

a sok gyaloglás után jár egy kis pihenés is

Ezért és sok minden másért biztosan megéri próbálkozni a francia nyelvvel.